5 powodów, dla których warto odwiedzić Kielce


Kielce to jedno z ciekawszych miast na terenie województwa świętokrzyskiego, którego jest stolicą. Czekają tutaj na turystów liczne zabytki oraz różnorodne atrakcje dla każdej grupy wiekowej. Jeżeli szukasz idealnego miejsca na weekendowy wypad lub dłuższy urlop, to Kielce będą doskonałym wyborem. Wyjaśniamy, dlaczego miasto to zasługuje na uwagę każdego turysty.

Kielce – niedoceniana stolica województwa świętokrzyskiego

Kielce nie są obowiązkowym przystankiem na mapie każdego turysty. To jedna z zalet tej miejscowości, bo dzięki niesłusznemu niedocenianiu jej walorów turystycznych, można cieszyć się tutaj ciszą, spokojem oraz uniknąć tłumów typowych dla większości często odwiedzanych miast. Stolica województwa świętokrzyskiego położona jest w malowniczej okolicy. Miasto, choć niewielkie, urzeka mnogością zabytków, ciekawych atrakcji oraz pięknymi terenami zielonymi. Nie brakuje tutaj oferujących dodatkowe atrakcje hoteli, a także obiektów rekreacyjnych. Dlaczego warto odwiedzić Kielce? Poniżej znajdziesz 5 najważniejszych powodów, dla których koniecznie musisz tutaj przyjechać.

Po pierwsze: malownicza okolica

Tereny zielone, malownicze krajobrazy oraz unikalne pod względem przyrodniczym rezerwaty to niewątpliwie jedna z największych zalet Kielc. Każdy turysta znajdzie tutaj coś dla siebie i odpocznie od codziennych trosk oraz rutyny. Możliwość przebywania wśród natury sprzyja regeneracji i pozwala zyskać pozytywną energię, której każdemu z nas brakuje.

Po drugie: Kielce to doskonała baza wypadowa w Góry Świętokrzyskie

Z Kielc szybko i bez większych problemów wyruszymy na nieskomplikowane pod względem trudności szlaki turystyczne Gór Świętokrzyskich. Dlaczego warto? Góry Świętokrzyskie jako jedne z nielicznych na terenie Polski są dostępne dla każdego – niewysokie i usiane ciekawymi zabytkami pozwalają poznawać piękną okolicę niezależnie od wieku oraz kondycji fizycznej.

Po trzecie: w Kielcach czekają wyjątkowe zabytki

Kielce to miasto z historią, w którym możemy podziwiać wyjątkowe zabytki. Zaliczamy do nich m.in. Pałac Biskupów, Katedrę Wniebowzięcia NMP, Kościół i Plac św. Wojciecha, Rynek, Ratusz, a także Synagogę. Na chętnych wyjątkowych wrażeń, wielbicieli zabytkowej architektury i miłośników historii czekają w Kielcach także inne zabytki.

Po czwarte: wyjątkowa atmosfera miasta

Kto nie był w Kielcach, nie wie, że mieszkańcy są wyjątkowo życzliwi, uliczki piękne, jedzenie w restauracjach przepyszne, a odpoczynek w miejskich parkach pozwala na chwilę wytchnienia i relaksu wśród pięknej i naturalnej przyrody.

Po piąte: atrakcje dla każdej grupy wiekowej

Coś dla ciała, ducha i dobrego humoru – w Kielcach można do woli przebierać w różnego rodzaju atrakcjach oraz odwiedzić wiele ciekawych miejsc. Czekają tutaj rozrywki dla szukających sposobu na leniwy wypoczynek oraz aktywne spędzanie czasu. Po trudach dnia pełnego różnych atrakcji będą mogli Państwo zrelaksować się w naszym hotelowym SPA oraz skorzystać z zabiegów upiększających i leczniczych.

Wróć