Łaźnia Parowa

Łaźnia parowa

W naszej strefie Wellnes&Spa znajdą Państwo przestronną łaźnię parową. Już starożytni Rzymianie korzystali z kąpieli parowych. Z tego powodu łaźnie parowe nazywamy też łaźniami rzymskimi.

Organizowane w naszej łaźni parowej seanse to doskonały sposób na odprężenie i zregenerowanie sił. Pomieszczenie wyposażone zostało w nowoczesny generator pary wodnej, który wspomagany jest dopływem świeżego powietrza. Dodatkowo wnętrze łaźni zostało wyłożone elegancką mozaiką oraz specjalnym kamieniem. Zadbaliśmy również o wygodne siedziska, których mogą Państwo używać również do leżenia.

Kąpiel parowa to prozdrowotna kąpiel w gorącym powietrzu. W trakcie seansu temperatura w pomieszczeniu waha się pomiędzy 50 a 60 stopniami Celsjusza, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie maksymalnej wilgotności powietrza. Co szczególnie ważne, jednorazowa wizyta w łaźni nie powinna trwać dłużej niż 30 minut, a po jej zakończeniu konieczne jest schłodzenie organizmu. Należy również wyrównać bilans płynów ustrojowych. Ponadto zaleca się odpoczynek o takiej samej długości jak wizyta w łaźni.

Wizyta w łaźni parowej to świetny sposób m.in. na relaks po zorganizowanej w naszym hotelu konferencji w Kielcach, ale nie tylko. Do skorzystania z naszej oferty zachęcamy wszystkich Gości hotelu. W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz zarezerwujemy pobyt w naszej łaźni.

Dlaczego warto skorzystać z naszej łaźni parowej?

Mówiąc o zaletach łaźni parowej, warto wspomnieć przede wszystkim o jej dobroczynnym wpływie na organizm. Z tego powodu nazywamy ją często naturalną formą odnowy biologicznej. Pobyt w łaźni korzystnie oddziałuje zarówno na ciało, jak na i psychikę.

Skóra zostaje pobudzona do detoksykacji – zaczyna pozbywać się toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii. Dzięki temu staje się oczyszczona i gładka. Oprócz tego kąpiele parowe usprawniają przemianę materii, a zwłaszcza spalanie tłuszczów i węglowodanów. Są więc dobre dla osób dbających o smukłą sylwetkę. Warto podkreślić, że nasz hotel z basenem w Kielcach z pewnością wyróżnia szeroka oferta Strefy Aqua i Strefy Spa, w której znajdą Państwo szereg atrakcji dla zdrowia.

Ciepłe i wilgotne powietrze w łaźni nie tylko znacząco obniża napięcie mięśni, ale również koi nerwy oraz redukuje stres. Poziom endorfin wzrasta, co skutkuje poprawą nastroju. Wysoka temperatura powoduje również rozszerzenie naczyń krwionośnych, a tym samym usprawnia krążenie. Z prozdrowotnych walorów łaźni skorzystają zatem także m.in. osoby, które mają obrzęki. Seanse zaleca się też osobom uskarżającym się na bóle reumatyczne, czy mającym problemy z drogami oddechowymi. Regularne wizyty w łaźni parowej zalecane są także sportowcom, ponieważ pomagają poprawić wydolność oddechową oraz chorym na astmę i przewlekłe zapalenie oskrzeli.

Ze względu na nawilżanie i odmładzanie skóry łaźnie parowe cieszą się też dużym zainteresowaniem płci pięknej. Ponadto pobyt w łaźni umożliwia głębszą niż na co dzień aplikację kosmetyków. Para wodna rozszerza bowiem pory, dzięki czemu wszelkie substancje wnikają w skórę z większą intensywnością.

Relaks w łaźni parowej

Współczesny styl życia charakteryzuje się wysokim poziomem stresu oraz brakiem czasu na relaks i regenerację sił. Łaźnia parowa może być doskonałym miejscem, aby odetchnąć od codziennych obowiązków, zanurzyć się w wyjątkowej atmosferze i pozwolić ciału na regenerację. Aromaterapia, czyli stosowanie olejków eterycznych w łaźni parowej, dodatkowo potęguje uczucie relaksu – zastosowanie takich olejków jak lawenda, eukaliptus czy cytryna wpływa na poprawę samopoczucia oraz zmniejszenie napięcia mięśniowego.

Oprócz seansów w łaźni parowej Hotel Uroczysko w Kielcach oferuje skorzystanie z sauny suchej, strefy basenowej, czy jacuzzi. Proponujemy także bogate pakiety pobytowe i pakiety SPA. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie.

Zapraszamy do skorzystania z kąpieli parowych w naszym hotelu. W razie pytań – jesteśmy do Państwa dyspozycji.